Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

19 lipiec 2018

Zapisy wystartowały!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz UKS MOSM Bytom zapraszają do udziału w XXVII edycji Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów.

Zasady organizacji ligi:

Do rozgrywek w sezonie 2018/2019 zespoły przystąpią w dwóch ligach. W I i II lidze wystartuje po 9 zespołów. O przydziale do poszczególnych lig decyduje klasyfikacja końcowa sezonu 2017/2018. I tak do rozrywek w lidze I dopuszczone zostają zespoły:

1. Manhattan Katowice
2. We Got Game
3. Signum Seven
4. Drozd
5. Batory
6. Grom
7. Zmarnowane Talenty
8. Hajduki
9. Sharks

W przypadku, gdy któryś z ww. zespołów nie przystąpi do rozgrywek jego miejsce zajmie drużyna z II ligi (zgodnie z kolejnością). Do startu w rozgrywkach II ligi uprawnione są zespoły:

1. OKKS
2. Basket Mikołów
3. Heavyweight
4. Basket Czerwionka-Leszczyny
5. Naturalnie
6. Drink Team
7. Dej mi te łonę!
8. WWShop
9. Stara Matura

W przypadku pojawienia się zgłoszeń drużyn nowych, w ilości większej niż liczba ewentualnych niezgłoszonych drużyn z sezonu poprzedniego, zorganizowany zostanie turniej kwalifikacyjny. W turnieju tym wystąpią drużyny nowe oraz drużyny z ostatnich miejsc w lidze w sezonie poprzednim. Szczegóły turnieju ogłoszone zostaną po zakończeniu zapisów. Drużyny biorące udział w turnieju kwalifikacyjnym zobowiązane zostaną do uregulowania opłaty startowej turnieju w wysokości 50 zł.
Start rozgrywek zasadniczych – 7 października.

Zapisy:
Adres: belka@osir.bytom.pl, pjedrzejczyk@osir.bytom.pl
Formularz: dostępny w zakładce download na stronie. W formularzu wstępnym musi się znaleźć 6 nazwisk. Termin oddania ostatecznego formularza podany zostanie na spotkaniu organizacyjnym.

Terminy: do 3 września 2018!

Wpisowe: I liga – 1250 zł (w ratach: 650 i 650), II liga – 1150 (w ratach: 600 i 600)

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 6 września 2018 w Hali na Skarpie o godz. 18:00. Obecność przedstawiciela zespołu jest obowiązkowa.

Ważne!

Na spotkaniu organizacyjnym odbędą się głosowania w następujących sprawach:
- zmniejszenie do 1 osoby (na drużynę) limitu zawodników zrzeszonych dopuszczony do rozrywek BeLKA w sezonie 2018/2019,
- ustalenie na stałe kolejności rozgrywania cotygodniowych kolejek – II liga rano, I liga popołudniu,
W głosowaniu biorą udział przedstawiciele drużyn, które brały udział w rozgrywkach 17/18 i zgłosiły się do sezonu 18/19. Głos mają tylko obecni na spotkaniu. Jeśli głosownia zakończą się bez rozstrzygnięcia (remis) wówczas o głos poproszeni zostaną przedstawiciele drużyn nieobecnych.

System rozgrywek:
W ramach lig drużyny rozegrają dwie rundy w systemie każdy z każdym. W rozgrywkach play-off weźmie udział 8 zespołów. Drużyny z miejsc 1 i 2 z II ligi, po fazie zasadniczej, rozegrają baraże ligi o wejście do play-off z zespołami z miejsc 7 i 8 z I ligi.
Zespół z miejsca 9 w I lidze automatycznie spada do II ligi. Zwycięzca II ligi automatycznie ma zagwarantowany udział w rozgrywkach I ligi w kolejny sezonie.

Kontakt: pjedrzejczyk@osir.bytom.pl, 032 281-27-70 wew. 43

Zapraszamy do udziału!

Pokaż wiadomości

Reklama: