Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

15 luty 2018

Podsumowanie XVI kolejki BeLKA

Dopiero pod koniec rozgrywek sezonu zasadniczego na parkiecie spotkały się ekipy Manhattanu i We Got Game. Ekipy, co należy dodać, niekoniecznie w kompletnych składach.  Konfrontacja dwóch głównych kandydatów do medali trzymała w napięciu tylko do 3 kwarty. Pierwsze dwie kwarty wyrównane – Manhattan nie za bardzo potrafił odnaleźć drogę do kosza, WGG bazowało głównie na trójkach. Po zmianie stron, już bez Jakuba Chorążaka, zabrzanie zostali kompletnie przełamani w obronie. Od tego momentu już do końca Manhattan był nie do zatrzymania, natomiast WGG bazowało na akcjach indywidualnych Pawła Zielonego i Bartosza Ogrodowskiego. Finalnie więc aktualni mistrzowie zachowują wciąż czyste konto, natomiast zabrzanie zrównują się punktami z Drozdem, a bardzo blisko jest Signum Seven.   

Po serii bardzo ciężkich spotkań Batory notuje spokojne zwycięstwo nad Basketem Mikołów. Standardowo już wysocy i skoczni zawodnicy z Chorzowa nie mieli żadnych problemów na tablicach, bardzo dobrze funkcjonował też Paweł Kucypera w szybkim ataku. Mikołowianie ostatnio są mistrzami 4 kwart. Z reguły jest już jednak za późno, aby można było już cokolwiek zmienić.

Zmarnowanym Talentom w obecnym sezonie, grając w piątkę, zdarzały się już dobre występy. Ten z Drozdem taki nie był. Po dosyć niemrawym początku Drozd złapał rytm i nie pozostawił złudzeń rywalom. Bytomianie starali się zwalniać grę, jak tylko się dało, ale Drozd, nawet zmuszony do gry pozycyjnej nie zawodził. Liderem niezmiennie Michał Matysiak, ale punkty na swoim koncie zapisało aż 8 zawodników. Zmarnowane Talenty już w niedzielę grają mega ważne zawody (mogą zadecydować o uniknięciu gry w barażach) z Gromem.

A z samego rana Signum podtrzymało dobrą passę. Wyrobienie przewagi wymagało jednak ponad 30 minut i kosztowało sporo starań, bo Sharks nie zamierzało odpuszczać. Świętochłowiczan w meczu trzymała głównie dwójka Maciej Szczyrbowski i Adam Przywarka. W ekipie z Katowic każdy dodał coś od siebie, a kolejne bardzo ładne double-double uzbierał Bogdan Bębenek.

II liga   

W II lidze najciekawsze konsekwencje miało spotkanie, które ostatecznie nie doszło do skutku, czyli Hajduki kontra Drink Team. W efekcie walkowera chorzowianie utracili całą przewagę nad resztą stawki i na 2 kolejki przed końcem nie pozostawili sobie marginesu błędu.

Na równi z Hajdukami znajduje się OKKS, który w niedzielę po koszmarnej pierwszej kwarcie przemógł się i wysoko zwyciężył bezradną Starą Maturę. Na szczycie listy strzelców Marcin Tyczka z 21 punktami. Zawodnicy z Orzecha pozostają niepokonani od listopada, ale prawdziwy test przejdą w dwóch ostatnich swoich spotkaniach z Naturalnie i Heavyweight, które również wyrażają zainteresowanie barażami.

Ze stawki ekip walczących o pierwszą dwójkę wypada WWShop po słabym występie przeciwko Heavyweight. Grająca niewysokim składem i do tego fatalnie pudłująca za 2 pkt drużyna z Katowic nie była w stanie nawiązać walki z weteranami z Gliwic. Po dwóch wpadkach Heavyweight nawiązało do lepszych czasów. Dzięki temu zwycięstwu nadal są w grze o baraże, zwłaszcza, że czeka ich jeszcze starcie z OKKS-em.

Powstrzymanie ofensywy Naturalnie na poziomach jednocyfrowych zdobyczy było kluczem do niedzielnego zwycięstwa DMTŁ. Ich gra w dużej mierze obracała się wokół Marcina Zimolonga i Dawida Segi. Zawodnicy Naturalnie mogą mieć do siebie pretensje przede wszystkim za dramatyczną skuteczność za 1. 13% przy 23 próbach to liczba wołająca o pomstę do nieba.   

High five:

I liga

Dawid Jacaszek (Manhattan) – 15 pkt, 9 zb, 6 as, eval 21

 Michał Jurkiewicz (Batory) – 14 pkt, 17 zb, 2 blk, eval 32

Michał Matysiak (Drozd) – 23 pkt, 13 zb, eval 27

Bogdan Bębenek (Signum Seven) – 16 pkt, 14 zb, 3 as, eval 25

Sebastian Sikorski (Manhattan) – 8 pkt, 7 zb, 3 as, eval 17

II liga

Marcin Hilla (OKKS) – 12 pkt, 11 zb, 4 stl, eval 22

Grzegorz Boczula (HVW) – 24 pkt, 11 zb, 5 as, eval 25

Grzegorz Rydzewski (Naturalnie) – 14 pkt, 6 zb, 4 stl, eval 14

Dawid Sega (DMTŁ) – 20 pkt, 12 zb, eval 6

 

 

Pokaż wiadomości

Reklama: