25 styczeń 2018

Podsumowanie XIII kolejki BeLKA

I liga

W pierwszym meczu niedzielnej kolejki I ligi zmierzyły się Signum Seven Katowice i Basket Mikołów. Katowiczanie wzorowo wywiązali się z roli faworyta spotkania i pewnie wygrywają wynikiem 78:56. Atak Seven głównie opierał się na duecie Bębenek-Kornecki, którzy łącznie zanotowali 57 oczek. Basket w dalszym ciągu z tylko jedna wygraną zajmuje przedostatnie miejsce w lidze, natomiast Seven dzięki kolejnemu zwycięstwu dotrzymuje kroku najlepszym zespołom ligi.

Kolejne spotkanie to pogrom Sharksów dokonany przez Drozda. Katowiczanie wyraźnie wygrywają wszystkie kwarty meczu co skutkowało zwycięstwem aż 46 punktami. Pięciu zawodników Drozda notuje dwucyfrową zdobycz punktową, a znakomite spotkanie rozegrał wracający do ligi po prawie 5-letniej przerwie Michał Matysiak, który zakończył mecz z evalem 44. Jedynym zawodnikiem Sharksów, który dotrzymywał tempa Drozdom był Adam Szabatowski, który zanotował na swoim koncie 25 punktów.

Niezwykłą pogoń zaprezentowali nam koszykarze Zmarnowanych Talentów, którzy w spotkaniu z Batorym Warriors przegrywali już różnicą prawie 30 punktów, a mimo to dzięki znakomitej grze w 4 kwarcie, którą to wygrali różnicą 20 punktów doprowadzili do emocjonującej końcówki. W ostatnich sekundach spotkania ZT miało rzut na zwycięstwo, lecz ostatecznie to Batory wyszedł obronną ręką i wygrał spotkanie najmniejsza możliwą różnicą punktową.

W ostatnim meczu niedzieli wicelider ligi We Got Game Zabrze mierzył się z Gromem Katowice. Po pierwszej połowie spotkania na tablicy wyników widniał remis 24:24. Po 3 kwarcie na 12 punktowe prowadzenie wyszło WGG, w czwartej kwarcie do odrabiania strat zabrał się Grom, lecz koniec końców to gospodarze dowożą 3 punktową przewagę do końca spotkania i wygrywają stosunkiem 61 do 58.

II liga

Hajduki utwierdzają się na pozycji lidera. W niedzielę po dobrym spotkaniu pokonali Dej mi te łonę, grając niemalże samymi obwodowymi (31 rzutów za 3). Liderem tym razem systematycznie punktujący Bartosz Skop. Po stronie DMTŁ wyróżnić należy Marcina Zimolonga z jego 17 zbiórkami. Mając 3 punkty przewagi nad kolejną ekipą Hajduki są na ostatniej prostej w kierunku awansu do I ligi.

Komfort Hajduków wzrósł po kolejnej porażce Heavyweight. Gliwiczanie, co do nich nie za bardzo podobne, zagrali na fatalnej wręcz skuteczności za 2 i za 3. Naturalnie miało okresy przestoju, ale mimo to w drugiej połowie utrzymali koncentrację w obronie. W ataku aż 8 zawodników zapisało się na liście strzelców. Dzięki zwycięstwu ekipa ta awansowała zaraz za plecy swoich niedzielnych rywali.

WWShop w pierwszej połowie konfrontacji z Drink Team niemalże rozstrzelało rywali trójkami. Po salwie Chmielorza, Wierzbickiego i Chrząstka WWShop odjechał na ponad 20 pkt. Po zmianie stron przestało jednak wpadać i Drink, szybkimi akcjami Respondka i piwotami Żmudy odrobili większość straty. W najważniejszych momentach niezawodny okazał się jednak wspomniany wcześniej Chmielorz, który zanotował przy okazji chyba swój najlepszy mecz w ramach Belki.

Większych problemów ze Starą Maturą nie miał Basket Czerwionka-Leszczyny. Mecz bez większej historii. Od początku spotkania wynik końcowy wydawał się oczywisty. Połowa dorobku Starej Matury to punkty uzbierane przez Rafała Rabsztyna, który dodał jeszcze 17 zbiórek.