Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

18 styczeń 2018

Podsumowanie XII kolejki II ligi BeLKA

Pierwsze niedzielne spotkanie w hali przy ulicy Kosynierów to rywalizacja wicelidera Heavyweight Gliwice z outsiderem II ligi, czyli Starą Maturą. Niespodzianki nie było, gliwiczanie pewnie wygrywają mecz wynikiem 86 do 53. Na lidera zespołu Starej Matury wyrasta, rozgrywający dopiero swoje 2 spotkanie w Belce Rafał Rabsztyn, który notuje double-double na poziomie 23 punktów i 14 zbiórek. Z kolei w zespole HW znakomicie zaprezentowali się Rafał Damulewicz oraz Grzegorz Boczula, którzy zanotowali odpowiednio 29 (7x3) oraz 27 punktów.

Potyczka DMTŁ z OKKS-em okazała się bardzo wyrównana, na co wskazywały przed meczem bilanse ligowe. Atak gospodarzy opierał się głównie na poczynaniach duetu Sega-Błaszczyk, którzy łącznie rzucili 46 punktów. Niestety to okazało się niewystarczające, wśród graczy z Orzecha aż 4 notuje dwucyfrową zdobycz punktową i prowadzi swój zespół do wygranej 66:62.

WWShop i Hajduki to kolejne 2 zespoły, który zaprezentowały swoje umiejętności na parkiecie. Mecz bardzo otwarty, w który padło aż 171 punktów. Zespół gości znakomicie wywiązał się z roli faworyta i pewnie wygrywa spotkanie różnicą 19 oczek. Jeśli chodzi o skuteczność rzutów za „2”, zespoły zaprezentowały się bardzo podobnie, o wygranej Hajduków w dużej mierze zadecydowała skuteczność rzutów z obwodu oraz bardzo dobre dzielenie się piłką (25 asyst). Zawodnikiem meczu zostaje Borys Balon, który notuje 22 punkty,9 zbiórek i 6 asyst, a spotkanie kończy z evalem na poziomie 29.

Ostatnim aktem niedzieli było spotkanie 2 nowych zespołów w lidze, a mianowicie Drink Teamu oraz Basketu Czerwionka-Leszczyny. Gospodarze pewnie wygrywają rywalizacje wynikiem 69:47 i tym samym obydwa zespoły zrównują się swoimi bilansami ligowym (4 zwycięstwa, 7 porażek). W Baskecie kompletnie zawiodła skuteczność rzutów za 3 punkty, która wyniosła zaledwie 6%, jeden trafiony rzut na 18 prób. Liderem w ataku Drink Teamu tym razem okazał się podstawowy rozgrywający zespołu Mateusz Respondek, który spotkanie zakończył z 19 punktami na swoim koncie.

High five:
Mateusz Respondek (Drink Team) – 19 pkt, 4 zb, 3 as, 3 stl, 17 eval
Borys Balon (Hajduki) – 22 pkt, 9 zb, 6 as, 2 stl, 29 eval
Rafał Damulewicz (HW) – 29 pkt (7x3), 12 zb, 6 as, 36 eval
Michał Szulc (OKKS) – 20 pkt, 15 zb, 23 eval
Rafał Rabsztyn (Stara Matura) – 23 pkt, 14 zb, 2 as, 2 bl, 4 stl, 31 eval

Pokaż wiadomości

Reklama: