Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

13 grudzień 2017

Podsumowanie X kolejki BeLKA

Jedynie Grom wykorzystał pierwsze spotkanie 2 rundy, aby wziąć rewanż na Baskecie za porażkę w spotkaniu pierwszej kolejki. Wyniki pozostałych par potwierdziły układ w tabeli.

Mocno okrojony Manhattan mógł mieć problem ze Zmarnowanymi Talentami. Mógł, ale nie miał. Bytomianie przegrali głównie z dwójką braci Jacaszków, wspieranych, przez zawodników, którzy przy pełni składu mają raczej limitowane minuty.  W trzeciej kwarcie, grając i tak na bardzo dobrej skuteczności Manhattan jeszcze przyspieszył zostawiając rywali 20 pkt z tyłu.  Możliwości Manhattanu wydaj się coraz większe i gwarantują im pozycję lidera z dużą przewagą nad pozostałymi.

WGG, po raz kolejny wystawiając zaledwie 5 zawodników kusi los, ale tu również jakość jest decydująca. Zabrzanie pod kierownictwem Chorążaka i Mandowskiego całe spotkanie trzymali się o krok/ dwa kroki przed Sharks. Kontrolowali sytuację na tyle, aby oszczędzić sobie nerwów, nie byli jednak w stanie  zniechęcić rywali do prób odrabiania strat. Sharks po 8 spotkaniach nadal bez zwycięstwa.

Drozd wzmocniony o Michała Matysiaka, znanego dobrze z pamiętnego sezonu 2011/2012 po raz drugi pokonuje Batory Warriors. Zwycięstwo o tyle ważne, że drużyny te mają tendencję do graniczenia w tabeli. Poza wspomnianym Matysiakiem dobrze punktowali również Keller i Bogacki, ale i podkoszowi wyrobili swoje normy. Batory całe zawody był solidnym rywalem, ale nie było raczej momentu, który mógł odwrócić losy spotkania.

Jak duża ewolucję przeszły ekipy Gromu i Basketu od początku rozgrywek widać wyraźnie po wyniku niedzielnego spotkania. A dodać warto, że w przypadku mikołowian wynik jest dużo lepszy od gry. Po 20 minutach gry Grom, który przecież poległ w październiku, prowadził już 50:19. Basket w grze pozycyjnej nie wygląda za dobrze, co katowiczanie skrupulatnie wykorzystywali. Finalnie, po najlepszym meczu w tym sezonie (być może najlepszym w belkowej karierze Michała Lisa)Grom wygrał bardzo przekonująco.  

II liga

Do pojedynku Basketu z OKKS-em obie drużyny przystępowały z identycznym bilansem 4 zwycięstw i 4 porażek. Pierwsza połowa spotkania praktycznie remisowa, wygrana 1 punktem przez graczy z Orzecha. W 3 i 4 kwarcie goście sukcesywnie powiększali swoją przewagę, koniec końców wygrywając spotkanie różnicą 11 punktów. Pomimo braków kadrowych gracze Orzecha do końca spotkania świetnie kondycyjnie wytrzymywali trudy spotkania. Zawodnikiem spotkania zostaje Michał Szulc z evalem 26, natomiast jeszcze trójka jego kolegów z zespołu notuje dwucyfrową zdobycz punktową.

 

Po zeszłotygodniowej porażce z Hajdukami zespół Naturalnie w tym tygodniu chciał przechylić szalę na swoja stronę i pewnie pokonać niżej notowanego przeciwnika w postaci Drink Teamu. Wszystkie kwarty bardzo wyrównane jeśli chodzi o końcowy wynik. Losy spotkania były niepewne aż do ostatnich sekund gry. Rzutem na taśmę Jakub Modrzyński ratuje swój zespół Naturalnie i doprowadza do dogrywki, którą to chorzowianie skutecznie wygrywają różnicą 3 punktów. Kolejny strzelecki popis "Modrego", który zalicza 28 oczek.

 

Następne spotkanie niedzielnej kolejki II ligi to pojedynek na szczycie pomiędzy Hajdukami, a zespołem Heavyweight. Prowadzenie w spotkanie zmieniało się wielokrotnie, a zespoły wygrywały swoje kwarty na zmianę. Pojedynek strzelecki Damulewicz (23 pkt.) - Balon wygrywa ten drugi, który notuje 34 oczka i doprowadza swój zespół do zwycięstwa 66 do 55. Tym samym Hajduki utrzymują pozycję lidera II ligi.

 

Ostatnia potyczka niedzieli to rywalizacja WWShopu Katowice z DMTŁ Chorzów. Pierwsze 2 kwarty na korzyść chorzowian i to oni schodzili na przerwę z 11 punktową przewagą. Jednak DMTŁ miało wielki kryzys w 3 kwarcie, którą przegrali różnicą 12 punktów i losy spotkania znów zostały otwarte. Ostatecznie 4 kwarta jak i całe spotkanie pada łupem gości, którzy wygrywają spotkanie wynikiem  62 do 49.

 

High five:

 

I liga

Michał Matysiak (Drozd) – 24 pkt, 9 zb, 2 ast, eval 26

Marek Mandowski (WGG) – 17 pkt, 15 zb, 4 as, eval 26

Michał Lis (Grom) – 17 pkt, 12 zb, 10 as, eval 33

Dominik Jacaszek (Manhattan) – 19 pkt, 10 zb, 3 as, eval 25

Arkadiusz Deja (Grom) – 18 pkt, 13 zb, eval 21

 

II liga

Borys Balon (Hajduki) - 34 pkt (65%), 3 zb, 3 as, 4 stl, 34 eval

Michał Szulc (OKKS) - 12 pkt (83%), 8 zb, 4 as, 2 stl, 25 eval

Jakub Modrzyński (Naturalnie) - 28 pkt, 6 zb, 7 as, 2 stl, 19 eval

Jakub Wojtyczka (Naturalnie) - 9 pkt, 14 zb, 2 as, 4 stl, 24 eval

Marcin Zimolong (DMTŁ) - 12 pkt, 18 zb, 3 stl, 26 eval

 

Pokaż wiadomości

Reklama: