6 grudzień 2017

Podsumowanie IX kolejki BeLKA

Do pojedynku między Drozdem Katowice, a Basketem Mikołów obydwa zespoły przystąpiły bez ławek rezerwowych. Drozd po zeszłotygodniowej porażce z wyżej notowanym przeciwnikiem, tym razem wykorzystał pozycję faworyta i spokojnie wygrywa mecz wynikiem 83:53. Zwycięstwo katowiczan ani przez chwilę nie było zagrożone. Każdy z zawodników zwycięskiego zespołu notuje dwucyfrowa zdobycz punktową, a liderem w ataku tym razem okazał się Bartek Bogacki zdobywca 31 punktów.

Signum Seven Katowice notuje 5 zwycięstwo z rzędu, tym razem nad Zmarnowanymi Talentami Bytom. Pierwsza połowa wygrana różnicą 14 punktów pozwoliła katowiczanom na spokojne kontrolowanie rywalizacji w drugiej odsłonie gry. Końcowy rezultat spotkania to 73 do 53 na korzyść gospodarzy. Zawodnikiem spotkania został Bogdan Bębenek, który zalicza double-double na poziomie 16 punktów i 11 zbiórek, przy 70% skuteczności rzutów z gry.

Tegoroczny beniaminek Batory Warriors nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem najsłabszego zespołu w I lidze, czyli Sharks Świętochłowice. Do porażki świętochłowiczan głównie przyczyniła się bardzo słaba w ich wykonaniu pierwsza połowa spotkania. Koniec końców Batory wygrywa mecz różnicą 24 punktów. Znakomite spotkanie w wykonaniu Patryka Piątkowskiego, który przeciwko swoim dawnym kolegom z drużyny notuje eval 29, a duża część z jego 6 przechwytów, kończyła się efektownymi dunkami.

Derby Katowic pomiędzy Manhattanem, a Gromem okazały się mocno jednostronne. Gospodarze od początku narzucili swoje tempo gry, któremu nie sprostał Grom. Do składu powrócił Mateusz Pawlik, dla którego było to dopiero 2 spotkanie w tym sezonie Belki, zalicza 25 punktów przy znakomitej 75% skuteczności rzutów z gry za dwa punkty. Ostatecznie Manhattan wygrywa z Gromem 74 do 40 i jest jedynym zespołem w tym sezonie, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

II liga

Dawno już w Belce nie było spotkania tak „otwartego”, jak niedzielna potyczka OKKS z Heavyweight. Prawie, jak mecz gwiazd NBA. Praktycznie bez obrony, ale nawet bez obrony przecież trzeba umieć trafiać. A to udawało się obydwu ekipom bardzo dobrze. Uznanie budzi zwłaszcza selekcja rzutów za trzy ekipy z Orzecha (9 na 15). Eval sumaryczny – grubo ponad 200. Gliwiczanie, do tej pory liderujący w II lidze nie wytrzymali końcówki, główne z powodu braku ławki. OKKS, który, jak wskazują ostatnie wyniki, nie jest ekipą mocarną w obronie był w stanie dotrzymać kroku do ostatniej syreny, a zawodników do wyróżnienia jest zdecydowanie za dużo, aby tu się zmieścili.

Hajduki pokazują moc, ale sezon jest długi i skupienia nie można tracić. W niedzielę chorzowianie najwyraźniej zbyt mocno rozluźnieni przystąpili do spotkania z Naturalni. W efekcie walka toczyła się do ostatnich minut czwartej kwarty. Głównym dostarczycielem punktów znów okazał się Borys Balon (36 pkt). Naturalnie udowodniło, że nawet bez Jakuba Modrzyńskiego mogą postraszyć dużo wyżej plasujące się drużyny.

Basket Czerwiona-Leszczyny potrzebował kilku kolejek, aby zaaklimatyzować się w lidze. Teraz ich koszykówka wygląda lepiej i przede wszystkim jest znacznie bardziej skuteczna. W niedzielę udało im się utrzymać rywali z DMTŁ na skuteczności poniżej 35%, co w połączeniu z dużą liczbą zbiórek na atakowanej tablicy (16) okazało się gwarancją sukcesu. Chorzowianie znów mocno poniżej swoich możliwości i ambicji –nikomu nie udało się uzyskać dwucyfrowej liczby punktów.

Drink Team nie dał szans Starej Maturze. O ile w pierwszej kwarcie wynik kształtował się wokół remisu, tak z każdą kolejną minutą przewaga tylko wzrastała. Mecz bez większej historii. Każdy z 10 zawodników zwycięskiej ekipy mógł zanotować solidną ilość minut na parkiecie.