22 listopad 2017

Podsumowanie VII kolejki BeLKA

Derby Katowic pomiędzy Signum Seven, a Drozdem w dużym stopniu ustawiła pierwsza kwarta meczu, wygrana przez gospodarzy różnicą 15 punktów. W dalszej części spotkania Drozd zaczął prezentować lepszą koszykówkę, jednak nie był w stanie odrobić zaległości i ostatecznie to Seven wygrywają spotkanie wynikiem 62:41. Zawodnikiem spotkania został Bogdan Bębenek, który notuje double-double na poziomie 16 punktów i 10 zbiórek. Obydwa zespoły na chwilę obecną mogą pochwalić się tym samym bilansem meczowym w postaci 4 zwycięstw i 2 porażek.

Przed pojedynkiem Sharks Świętochłowice z Manhattanem Katowice to goście z Katowic byli zdecydowanym faworytem, biorąc pod uwagę dotychczasowy dorobek punktowy drużyn - Manhattan jeszcze bez porażki, natomiast Sharks bez zwycięstwa. Manhattan przystąpił do spotkania bez kilku kluczowych zawodników, co było odczuwalne w grze zespołu. Mecz bardzo wyrównany, który ostatecznie wygrywają Katowiczanie różnicą dwóch punktów. Do zwycięstwa Manhattan poprowadził duet braci Jacaszek, którzy łącznie zdobyli dla swojej drużyny 33 punkty. Katowiczanie w dalszym ciągu okupują pozycje lidera, natomiast Sharks zamykają pierwszoligową tabelę.

Potyczka Zmarnowanych Talentów z Gromem Katowice bardzo chaotyczna, przebiegająca w bardzo nerwowej atmosferze. Goście z Katowic wygrywają wszystkie odsłony gry i ostatecznie pokonują najbardziej doświadczony zespół ligi stosunkiem 58 do 46. Liderami w ofensywie w zespole Gromu okazała się dwójka Kędzior-Matysiak, która łącznie zanotowała 36 punktów. Zespoły obecnie sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, mając po dwa zwycięstwa na swoim koncie.

II liga

Dyspozycja, jaką pokazały Hajduki w niedzielę stawia ich nie tylko w roli faworytów do wygrania II ligi, ale także kandydatów do gry w play-off. Nawet bez Pawła Jurczyńskiego zespół z Chorzowa przytłoczył w pierwszej połowie Drink Team. Znakomicie funkcjonował zwłaszcza obwód, który zmuszał rywali do prostych strat i w efekcie notował łatwe punkty.

Pierwszoligową formę zaprezentowali przede wszystkim Borys Balon i Maciej Karwacki. Wśród rywali na pochwałę zasłużył po raz kolejny Piotr Żmuda, notujący zdobywca double-doble.
Heavyweight, jedyna ekipa, której do tej pory udało się pokonać Hajduków, znów igrała z własną kondycją. Grając w 5 dobrze zaczęli, ale w drugiej połowie wyraźnie stracili siły i koncentrację. Nie na tyle jednak, aby zwycięstwo wymknęło się z rąk. W decydujących fragmentach spotkania skuteczność za 3 nie pozwoliła WWShop na dojście gliwiczan. Obydwie te ekipy z tą somą liczbą punktów są na czele 2 ligi, z tym, że WWShop zagrał jedno spotkanie więcej.

Również DMTŁ wypracowało sobie sporą przewagę, aby później, w drugiej części spotkania roztrwonić większą jej część. Na ich szczęście skuteczność nie opuściła jednak Bartłomieja i Marcina Boguckich, a na deskach tego dnia rządził Marcin Zimolong. Naturalnie, bez Jakuba Modrzyńskiego, wciąż miało problemy z punktami za 2, ale już za 3 wyglądało to całkiem nieźle dzięki czemu działo się do ostatnich sekund.

OKKS po ciężkich bojach z Drink Team i Hajdukami tym razem zanotował wysokie, pewne zwycięstwo. Po pierwszych minutach, gdy zawodnicy z Orzecha nie potrafili się odnaleźć na parkiecie, w drugiej kwarcie odjechali i było już po meczu. Kolejne kwarty nie zmieniły już absolutnie nic w obrazie wydarzeń na boisku.