Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

15 listopad 2017

Podsumowanie VI kolejki BeLKA

Po październikowej porażce z Batorym Signum Seven wraca na właściwą ścieżkę. Do zeszłotygodniowego zwycięstwa nad WGG katowiczanie dorzucili w niedzielę wygraną nad Sharks. Komplet punktów to jedyna analogia, jakiej można się doszukiwać. Tym razem Signum praktycznie od drugiej kwarty dewastowało obronę zespołu ze Świętochłowic. W punktowaniu prym wiodła zwłaszcza trójka – Bębenek, Donerstag, Kornecki. Katowiczanie kontynuują swój marsz w górę tabeli. Sharks, nadal dosyć chaotyczne i nieskuteczne, wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie.

Historia rywalizacji Zmarnowanych Talentów i Drozda ma już chyba z 10 lat. Zawsze jest ciekawie i nie inaczej było tym razem. Zwycięstwo tych drugich miało w niedzielę bardzo konkretne oblicze – Jarosława Wesołowskiego. Młody zawodnik Drozd, który do tej pory grał solidnie, choć bez fajerwerków, nagle na koniec niezwykle wyrównanej konfrontacji postanowił zostać bohaterem i odpalił 2 trójki gwarantując Drozdom 4 zwycięstwo w pięciu dotychczasowych spotkaniach. Pozostałe główne role bez niespodzianek – swoje normy wyrobili m.in. Bogacki, Keller, Łokociejewski czy Sosinka.

Batory dokłada kolejne punkty, ale styl w jakim to robi nie budzi wielkiego zachwytu. O zwycięstwie zadecydował dobry start chorzowian. Trzy kolejne kwarty nieznacznie na konto Basketu lub remisowe. Bez Patryka Piątkowskiego i Artura Nuekircha byłoby naprawdę ciężko. Basket wciąż za dużo traci i zbyt często nie trafia w prostych sytuacjach, aby zagrozić rywalom.

Ze spotkania na szczycie nici. Manhattan bez przebierania się utwierdza się na szczycie tabeli.

 

II liga

W meczu WWShopu i Naturalnie to gospodarze od początku narzucili swoje warunki gry i na przerwę schodzili z 11 punktową przewagą. Trzecia kwarta wygrana przez Naturalnie pozwoliła zmniejszyć różnicę do 3 punktów, jednak ostatnia odsłona gry znów padła łupem katowiczan, którzy to ostatecznie wygrywają rywalizację wynikiem 69:54. Statystyki drużynowe obu zespołów na podobnym poziomie. Najlepszym strzelcem spotkania zostaje Kamil Chmielorz, zdobywca 25 punktów.

 

Do następnego spotkania przystąpiła legitymująca się najgorszym bilansem w lidze Stara Matura oraz DMTŁ z Chorzowa. Niespodzianki nie było, goście gładko pokonują swoich rywali dystansując ich różnicą aż 32 punktów. Gospodarze w żadnej z kwart nie byli w stanie zanotować dwucyfrowej zdobyczy punktowej, co odbiło się na wyniku spotkania. DMTŁ grało koszykówkę bardzo zespołową, a aż trójka ich zawodników notuje double-double.

 

Rywalizacja Drink Teamu i OKKS-u okazała się bardzo zacięta, a wynik spotkania był niewiadomą do ostatniej sekundy czasu gry. Kwarty nr 1 i 3 zwycięskie dla drużyny z Orzecha, natomiast 2 i 4 wygrane przez Drink Team. Na sekundy przed końcem zapowiadało się na dogrywkę, lecz równo z końcową syreną DT kończy akcję punktami i wygrywa spotkanie wynikiem 50:48. Zawodnikiem spotkania zostaje Michał Szulc, który zalicza imponujące double-double na poziomie 20 punktów i 19 zbiórek, do których dokłada jeszcze 4 przechwyty.

 

W ostatnim spotkaniu do rywalizacji stanął pełen optymizmu, po 2 zwycięstwach z rzędu Basket Czerwionka-Leszczyny oraz zespół Heavyweight Gliwice. Spotkanie kończy się niskim wynikiem 32:39 na korzyść gości. Gospodarze w pierwszej połowie biją negatywny rekord tego sezonu Belki rzucając tylko 8 punktów. HV z bilansem 4-1 plasuje się na 2 pozycji w lidze, a Basket jest szósty z 2 zwycięstwami i 4 porażkami na koncie.

 

High five:

I liga

Patryk Piątkowski (Batory) – 16 kt, 4 zb,6 stl, eval 15

Mateusz Mazurkiewicz (ZT) – 14 pkt, 7 zb, 4 as, eval 17

Jarosław Wesołowski (Drozd) – 13 pkt, eval 11

Filip Kornecki (Signum) – 13 pkt, 4 zb, 8 as, eval 18

Artur Donerstag (Signum) – 14 pkt, 5 zb, 3 as, eval 19

II liga

Mateusz Respondek (Drink Team) – 18 pkt, 7 zb, 2 as, 18 eval

Grzegorz Jelonek (WWShop) – 18 pkt, 4 zb, 5 stl, 19 eval

Marcin Bogucki (DMTŁ) – 14 pkt, 12 zb, 4 as, 2 stl, 22 eval

Marcin Zimolong (DMTŁ) – 15 pkt, 14 zb, 20 eval

Michał Szulc (OKKS) – 20 pkt, 19 zb, 4 stl, 27 eval

 

 

Pokaż wiadomości

Reklama: