18 październik 2017

Podsumowanie III kolejki BeLKA

Pierwsze 8 minut spotkania z Batorym w wykonaniu Zmarnowanych Talentów mogło wzbudzić podziw. Być może nigdy jeszcze ich gra w ofensywnie nie wyglądała tak składnie i skutecznie. Wpadały trójki, była mała gra z wysokimi, w końcu Piotr Sosinka opanował atakowaną tablicę. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie … pozostałych 30 minut gry. W drugiej kwarcie Batory uzyskał inicjatywę, którą utrzymał do końca spotkania. Aktywna obrona wymuszali dużo strat bytomian, szybko biegali i byli w stanie wypchnąć dalej od kosza Sosinkę. Świetnie na tle zielonych prezentował się zwłaszcza niezwykle atletyczny Patryk Piątkowski.

Podobnie imponujący start zaliczył Drozd (17:3) i on również spoczął na laurach. Na początku wszystko wyglądało wyśmienicie – Drozd raz za razem kontrami obnażał powolne powroty rywali do obrony. Sielanka nie trwała jednak długo. Sharks powoli i z mozołem odrabiali straty. Zrobili to jednak na tyle skutecznie, że w samej końcówce, gdy na parkiecie pozostało już tylko 4 Drozdów złapali kontakt. I pewnie gdyby mieli jeszcze minutę do dyspozycji byłyby 2 punkty do tabeli. Ostatecznie jednak trzeci zespół ubiegłego sezonu wytrwał, a największą w tym zasługę miał Bartek Bogacki.

Signum (podobnie jak WGG) pokazało odwrotną drogę do sukcesu. Pierwsza polowa nie była spełnieniem marzeń – piątka Basketu Mikołów na przerwę schodziła ze stratą zaledwie 8 pkt. „Pękło” dopiero w trzeciej kwarcie wygranej przez Signum +19. Tu już złudzeń nie mogło być Kozioł, Kornecki i Bębenek dostawali coraz większe pole do popisu, a basket męczył się niemiłosiernie. Finalnie 32 pkt przewagi oddają dobrze obraz ale drugiej połowy tego meczu.

WGG – scenariusz podobny. Głównie za sprawą częstych, szybkich wypadów do kontry Grzegorza Skrzyńskiego w pierwszej połowie Grom dotrzymywał kroku faworytom. Po zmianie stron zespół z Katowic nie był jednak w stanie podtrzymać dobrej passy. Przewaga wzrosła o kolejne 14 pkt, co w gruncie rzeczy rozstrzygnęło kwestię zwycięstwa. W ekipie wygranej aż 9 zawodników wpisało się na listę strzelców. Po trzech kolejkach Grom bez wygranej, WGG na szczycie tabeli.

II Liga
Mecz pomiędzy Heavyweight, a Starą Maturą okazał się jednostronnym widowiskiem. Gospodarze dominowali w każdej kwarcie, sukcesywnie powiększając swoją przewagę punktową, ostatecznie wygrywając 80:23. Do tak okazałego zwycięstwa w dużej mierze przyczyniła się dyspozycja na „deskach”. 28 – 3 tak prezentuje się statystyka w zbiórkach ofensywnych, gdzie w większości przypadków ponawiana akcja kończyła się zdobyczą punktową. W zespole HW, każdy z zawodników kończył spotkanie z podwójną zdobyczą punktową, natomiast w zespole gości żadnemu z zawodników taka sztuka się nie udała.

Z rywalizacji OKKS-u z DMTŁ to gospodarze wyszli zwycięsko, pokonując gości różnicą 19 punktów. Co prawda pierwsza kwarta wygrana przez 7-4 DMTŁ nie wskazywała na łatwe zwycięstwo drużyny z Orzecha, jednak z każdą kolejna minutą do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy łatwo wygrali trzy kolejne kwarty odnosząc pewne zwycięstwo.

Spotkanie dwóch nowych drużyn, a konkretnie Basketu Czerwionka-Leszczyny i Drink Team nie stało na najwyższym poziomie, co obrazuje niski wynik i skuteczność rzutów z gry obydwu zespołów, odpowiednio 30 i 22%. Atak gospodarzy opierał się wyłącznie na dwóch zawodnikach, Artur Pradela i Sebastian Wodniok zdobyli łącznie 29 punktów na 34 drużyny. Indolencję w ataku pozostałych zawodników Basketu skutecznie wykorzystał zespół gości, który ostatecznie wygrywa 40 do 34.

Mecz pomiędzy Hajdukami, a WWShopem ustawiła pierwsza połowa, a właściwie już pierwsza kwarta wygrana przez gospodarzy 9 punktami. Hajduki do końca spotkania kontrolowały bezpieczną przewagę punktową, odnosząc zwycięstwo 43:33. Ostatni mecz niedzielnej kolejki II ligi, również charakteryzował niski wynik i słaba skuteczność z gry walczących drużyn (27% i 18%)