Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

13 lipiec 2017

Zapisy do XXVI edycji

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz UKS MOSM Bytom zapraszają do udziału w XXVI edycji Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów

Zasady organizacji ligi:

Do rozgrywek w sezonie 2016/2017 zespoły przystąpią w dwóch ligach. W I i II lidze wystartuje po 9 zespołów. O przydziale do poszczególnych lig decyduje klasyfikacja końcowa sezonu 2016/2017. I tak do rozrywek w lidze I dopuszczone zostają zespoły:

1.      Manhattan Katowice

2.      Kegi

3.      Drozd

4.      Signum Seven

5.      Sharks

6.      We Got Game

7.      Batory Warriors

8.      Zmarnowane Talenty

9.      Grom

W przypadku, gdy któryś z ww. zespołów nie przystąpi do rozgrywek jego miejsce zajmie drużyna z II ligi (zgodnie z kolejnością). Do startu w rozgrywkach II ligi uprawnione są zespoły:

1.      AOTrans Progres

2.      Basket

3.      Dej mi tę łonę!

4.      Heavyweight

5.      OKKS

6.      WWShop

7.      Silesia Clinic

8.      Matshop.pl

9.      Amigos

W przypadku pojawienia się zgłoszeń drużyn nowych, w ilości większej niż liczba ewentualnych niezgłoszonych drużyn z sezonu poprzedniego, zorganizowany zostanie turniej kwalifikacyjny. W turnieju tym wystąpią drużyny nowe oraz drużyny z ostatnich miejsc w lidze w sezonie poprzednim. Szczegóły turnieju ogłoszone zostaną po zakończeniu zapisów. Drużyny biorące udział w turnieju kwalifikacyjnym zobowiązane zostaną do uregulowania opłaty startowej turnieju. Start rozgrywek zasadniczych – 1 października.

Zapisy:

Adres: belka@osir.bytom.pl, pjedrzejczyk@osir.bytom.pl
Formularz: dostępny w zakładce download na stronie. W formularzu wstępnym musi się znaleźć 5 nazwisk. Termin oddania ostatecznego formularza podany zostanie na spotkaniu organizacyjnym.

Terminy: dla zespołów z I ligi – 1 września, dla pozostałych – do 5 września
Wpisowe: I liga – 1200 zł (w ratach: 650 i 600), II liga – 1100 (w ratach: 600 i 550)
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 6 września 2017 w Hali na Skarpie o godz. 18:00. Obecność przedstawiciela zespołu jest obowiązkowa.

System rozgrywek:

W ramach lig drużyny rozegrają dwie rundy w systemie każdy z każdym. W rozgrywkach play-off weźmie udział 8 zespołów. Drużyny z miejsc 1 i 2 z II ligi, po fazie zasadniczej, rozegrają baraże ligi o wejście do play-off z zespołami z miejsc 7 i 8 z I ligi.

Zespół z miejsca 9 w I lidze automatycznie spada do II ligi. Zwycięzca II ligi automatycznie ma zagwarantowany udział w rozgrywkach I ligi w kolejny sezonie.

Kontakt: pjedrzejczyk@osir.bytom.pl, 032 281-27-70 wew. 43

Zapraszamy do udziału!

 

 

Pokaż wiadomości

Reklama: